Ortaöğretim Başkanından Mesaj

Değerli Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,

Yakın Doğu Koleji, Yakın Doğu Yeniboğaziçi Koleji ve Dr. Suat Günsel Girne Koleji, gelecek nesilleri yetiştirmenin ve geleceğe yön vermenin sorumluluğunu 1993 yılından beri ilklere imza atarak sürdürmüş ve sürdürmeye devam edecektir. Kar amacı düşünmeden eğitimden olan kazancını yine eğitime katarak büyüyen Yakın Doğu Koleji, Yakın Doğu Yeniboğaziçi Koleji ve Dr. Suat Günsel Girne Koleji, öğrencisini sadece hayatlarında karşılaşacakları sınavlara değil, hayatta kendisini bekleyen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazırlamaktadır.

Okulumuzda, öğrencilerimizi yüksek akademik standartlarla buluşturma ve bilimsel eğitimle birlikte, kültür-sanat birikimi, spor ve çevre farkındalığı yaratma, Atatürk ilke ve inkılapları yolunda ilerleyen gençler yetiştirme temel vizyonumuzu oluşturmaktadır.

Öğrencilerimizi, yerel ve uluslararası eğitim değerlerini harmanlayarak, bilgiyi modern tekniklerle aktaran deneyimli ve dinamik bir öğretmen kadromuzla yetiştirmekteyiz. Yakın Doğu Koleji, Yakın Doğu Yeniboğaziçi Koleji ve Dr. Suat Günsel Girne Koleji, donanımlı ve teknolojik alt yapısıyla, güçlü yabancı dil eğitiminin yanı sıra, kültür, sanat faaliyetleri ve öğrencilerin sportif yeteneklerini de ortaya koyacakları bir ortamda, okul öncesi eğitimden üniversiteye kadar çok üstün başarılara imza atmaktadır. Pearson Edexcel ve Cambridge International sınavlarında kazanılan Dünya, Avrupa ve Kıbrıs birinciliklerimiz ile sportif şampiyonluklarımız bu başarımızın en güzel örneklerindendir.

Önceliğimiz, öğrencilerimizi yaşam boyu öğrenmekten keyif alan, hızla gelişen dünyaya uyumlu, özgüveni yüksek, sorgulayan, araştırmacı, çevre bilinci gelişmiş, sosyal yönü güçlü, farkındalığı yüksek bireyler olarak topluma kazandırmaktır.

Yakın Doğu Koleji, Yakın Doğu Yeniboğaziçi Koleji ve Dr. Suat Günsel Girne Koleji olarak şu ana kadar elde ettiğimiz başarılarla yetinmeyeceğiz. Misyonumuz dünyanın önde gelen okullarından biri konumuna gelmektir. Hedefimize ulaşmak için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla,

Asım İdris
Yakın Doğu Ortaöğretim Eğitim Başkanı