Yakın Doğu Koleji, Yakın Doğu Yeniboğaziçi Koleji ve Dr. Suat Günsel Girne Koleji Burs Sıralama ve Giriş Sınavı Sonuçları Açıklandı. 28’i Dr. Suat Günsel Bursu Olmak Üzere Toplam 137 Öğrenci Burs Kazandı
Eklenme Tarihi: 04 Haziran 2023, 16:16

Yakın Doğu Koleji, Yakın Doğu Yeniboğaziçi Koleji ve Dr. Suat Günsel Girne Koleji’nin 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı için düzenlediği “Burs Sıralama ve Giriş Sınavı”, 4 Haziran Pazar günü gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen sınav sonucunda 28’i Dr. Suat Günsel Bursu olmak üzere toplam 137 öğrenci burs kazandı.

137 öğrenci burs kazandı

Sınav sonucunda Yakın Doğu Kolejlerinden bursu eğitim hakkı kazanan 137 öğrenciden 28’i Dr. Suat Günsel Bursu almaya hak kazandı. Eğitimlerine Dr. Suat Günsel Bursu ile devam edecek öğrenciler, hiçbir okul ücreti ödemeden ayrıca 9 ay boyunca her ay 500 TL de harçlık alacak. Bunun yanında 10 öğrenci tam burs, 30 öğrenci yarım burs ve 69 öğrenci de çeyrek burs almaya hak kazandı.

Kayıt tarihini kaçırmayın!

Sınav sonucunda burs kazanan öğrencilerin 9 Haziran 2023 tarihine kadar Yakın Doğu Koleji, Yakın Doğu Yeniboğaziçi Koleji ve Dr. Suat Günsel Girne Koleji sekreterliklerine müracaat edip kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Kayıt için gerekli belgeler ve burs kazanan öğrencilerle ilgili detaylı bilgilere nec.k12.tr adresi üzerinden ulaşmak mümkün.

Asım İdris: “Yakın Doğu Ailesi’ne hoş geldiniz.”

Yakın Doğu Ortaöğretim Eğitim Başkanı Asım İdris, gerçekleştirdikleri sınavda burs hakkı ve eğitim hakkı kazanan öğrencileri tebrik ederek “Yakın Doğu Ailesi’ne hoş geldiniz” dedi.

Yakın Doğu Kolejlerinin bu yıl kuruluşunun 30’uncu yılını geride bıraktığını vurgulayan İdris, “YKS ve uluslararası IGCSE sınavlarında önemli başarılara imza atan öğrencilerimizi, dünya ile rekabete hazır bireyler olarak mezun ediyoruz” ifadesini kullandı.

Ömer Özkan: “Yakın Doğu Kolejlerinde hem GCE hem de YKS seçeneğinin olması çocukların pasaport ve gelecek planlarına göre büyük bir seçenek ve avantaj sağlıyor.”

Kolejlerde öğrencilere genellikle GCE ve YKS seçeneklerinden sadece birinin sunulduğunu hatırlatan Yakın Doğu Ortaokulu Müdürü Ömer Özkan ise “Yakın Doğu Kolejlerinde hem GCE hem de YKS seçeneğinin olması çocukların pasaport ve gelecek planlarına göre büyük bir seçenek ve avantaj sağlıyor” ifadesini kullandı. Özkan, öğrencilerin akademik gelişimlerini en üst seviyeye çıkartırken, kendilerini keşfederek sosyalleşecekleri ve spordan kültüre kadar pek çok alanda ulusal ve uluslararası alanlarda kendilerini ispat edecekleri olanaklar sağladıklarını ifade etti.

BURS KAZANAN ÖĞRENCİLER