Almanca

Dr. Suat Günsel Girne Koleji Almanca Bölümü olarak, en çağdaş, bilimsel ve güncel eğitim metodları ve kurumları ile çalışmaya önem vermekteyiz. Okulumuz, Uluslararası Avrupa Konseyi dil kriterleri modeline sahiptir. Öğrencilerimizi, Goethe Enstitüsü Almanca Sertifika ve EDEXCEL IGCSE Almanca sınavlarına hazırlamaktayız.

Küreselleşen dünyada, yabancı dil bilmenin öneminin giderek artmasına neden olmaktadır. Almanca derslerimizin temel amacı, öğrencilerimize Almanca dilinde okuma, yazma, anlama ve kendilerini ifade etme becerileri kazandırmaktır. Buna bağlı olarak, öğrencilerimizin açık, akıcı ve doğru bir biçimde dili kullanmalarını hedefliyoruz. İkinci yabancı dil olarak Almanca'yı seçen öğrencilerimizin, Avrupa Birliği Dil Standartları (A1-A2, B1) kapsamında belirlenen B1 seviyesine ulaşmalarını sağlamak da hedeflerimiz arasındadır. Dr. Suat Günsel Girne Koleji olarak, öğrencilerimizi İngiltere merkezli Pearson Edexcel IGCSE sınavlarına hazırlamaktayız. Bu sınavlar, Uluslararası Orta Öğretim Genel Sertifikası sunmakta olup; dünya çapında en çok tanınan sertifikalardan biridir. Öğrencilere yaşamları boyunca kullanacakları bilgi ve yetenekleri kazandırma ve öğrencilerin kendilerine uygun mesleki alanları seçmelerine yardımcı olmaktadır.

Almanca dilinde yaratıcılığı daha etkin ve geniş anlamda kullanmayı sağlamak amacıyla, her yıl düzenlenen müsamerelerde, öğrencilerimiz Almanca kazanımlarını velilerimiz ile paylaşmaktadır.